KPSS Atamaları 2020 (Güncel Taban Puanları) - Sınav Koçumuz

Site rengi

Tasarım

KPSS Atamaları 2020 (Güncel Taban Puanları)

KPSS Atamaları 2020 (Güncel Taban Puanları)

 

2019 yılı içerisinde KPSS puanı ile yerleşen adayların ve ortaya çıkan kontenjanlar hakkında merak ettiğiniz bilgileri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

ORTAÖĞRETİM KPSS

Ortaöğretim bazlı olarak tercih yapan aday sayısının 14,801 olduğunu belirtelim. Kontenjan sayısının ise 130 olduğunu açıklayalım. 130 olarak açılan kadro içerisinde adayların tamamı yerleşmiştir. Herhangi bir şekilde boş bir kadro kalmadığını da belirtelim.

Ön Lisans KPSS

Ön Lisans alanından mezun olan adaylar arasından toplamda 18,564 kişi tercih yaparak devlet kadrolarına yerleşme heyecanını beklemiştir. Bu adaylar arasından ise açılan 254 kişilik kadroya 254 kişi yerleşerek herhangi bir boş kadro kalmadığını belirtelim.

Lisans KPSS

KPSS bazlı olarak Lisans mezunu olan adaylar arasında yapılan yerleştirme sonuçlarına dair bilgiler. Tercih yapan aday sayısı olarak 61.645 puan dikkat çekmektedir. Kontenjan olarak ise açılan 630 kadronun tamamına atama yapılarak herhangi bir boş kadro kalmamıştır.

Bu belirttiğimiz yerleşme sayılarının 2019/1 sayılı atama için olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığı KPSS puanları

Lise mezun puanları

Lise mezunu olarak KPSS’ye giren adaylar arasında en yüksek puan ile yerleşen aday Üsküdar Devlet Hastanesine 95,13268 puan ile yerleşmiştir.

Ön Lisans Mezun Puanları

Ön lisans olarak mezun olan ve KPSS’ye giren adaylar arasında ise en yüksek puan ile yerleşen adayın Diyarbakır’da bulunan Sağlık Teknikerliği kadrosuna 92,87645 puan ile yerleştiğini belirtmek istiyoruz.

Lisans Mezun Puanları

Lisans bölümünden mezun olan kişinin ise en yüksek puan ile 94,87667 puan ile yerleştiğini belirtmek istiyoruz. Kocaeli’nde bulunan Gebze Sağlık Müdürlüğü kadrosuna.

Taban puan sıralamaları

Taban puan olarak ise bazında en düşük puan ile yerleşen adayın ise Sağlık Teknikerliği alanında yer alan Eczane bölümü olduğunu ve bölüme toplamda 75 adayın yerleştiğini belirtelim. Bu adaylar arasında en düşük puanı alan kişinin ise 70,486 puan ile bu kadroya yerleşmiştir.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan kadrolar ÖSYM tarafından KPSS puan üstünlüğüne göre Devlet kadrolarına atama yapılmaktadır. KPSS atamalarını aşağıda bulunan linklerden öğrenebilirsiniz.

KPSS atamaları 2020, yılından itibaren şuana kadar yapılan tüm atamaları kapsamaktadır. Kaynak ÖSYM sitesidir.

 

Ayrıca Bunlara da Bakabilirsiniz.