2020-2021 YKS (TYT) GEOMETRİ KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ - Sınav Koçumuz

Site rengi

Tasarım

2020-2021 YKS (TYT) GEOMETRİ KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

18.03.2020
2.893
A+
A-
2020-2021 YKS (TYT) GEOMETRİ KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

2020-2021 YKS (TYT) GEOMETRİ KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

Merhaba YKS (TYT-AYT) Adayları, bugün sizler için “2020-2021 YKS (TYT) GEOMETRİ KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ” konusunda paylaşım yaptık umarım beğenirsiniz.

Sizler hangi Kaynakları kullandığınızı yoruma yazarsanız kitap alacak olan arkadaşlara da bilgi vermiş olursunuz.

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları – Geometri Sıfır

Karekök Yayınları - Geometri Sıfır

Karekök Yayınları” tarafından çıkarılan ve geometri dersinde sorun yaşayan pek çok kişinin sorununa ilaç niteliğinde olan “Geometri Sıfır” kitabı geometri konusunda sorun yaşayan herkese kesinlikle öneriyoruz. Kitapta yer alan örnekler ile öncelikle soruların nasıl çözüldüğünü inceleyebilir ardından da size yöneltilen sorular ile pekiştirmeler yapabilirsiniz. Toplam da 501 sayfadan oluşan kitap sadece TYT’ye yönelik olmayıp DGS, KPSS, ALES gibi sınavlar için de işinize yarayacak nitelikte. Kitap geometriye yeni başlayanlara veya geometri de zorlananlara yönelik olduğu için zorluk seviyesi olarak kolay ve kolay-orta seviyelerinde olduğunu belirtebiliriz. Kitabı satın almak isteyenler için ise ISBN kodu 9786057554055.

Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayıncılık - Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayıncılık” tarafından çıkarılan “Antrenmanlarla Geometri” serisi kitabı geometri hakkında hiç bir bilgisi olmayan kişiler dahil olmak üzere geometride temeli zayıf olanların adeta kurtarıcı niteliğinde bir kitap. Daha öncede “Antrenmanlarla Matematik” serisi ile de YKS adaylarının taktirini toplayan yayınevi bu kitabında da mükemmel bir iş çıkarmış. Kitap içerisinde özel öğretmenden ders alıyormuş gibi örnekler ile önemli anlatımlar size sunuluyor ve ardından pratiklik kazanmanız için size sorular yöneltiliyor. İsterseniz meslek lisesi mezunu olun isterseniz geometriye bir türlü ısınamamış birisi. Bu kitapla geometriye mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz. Fakat orta seviye biriyseniz bu kitap yerine daha üst seviye bir kitaba yönelmeniz vakit kaybetmemek adına daha iyi olabilir. Kitabın yapısına baktığımızda ise toplamda 2 parçadan oluşuyor, yazarı Halil İbrahim Küçükkaya.

Okyanus Yayıncılık – 40 Seans TYT Geometri

Okyanus Yayıncılık - 40 Seans TYT  Geometri

Okyanus Yayınları” tarafından hazırlanan ve Ali Bal tarafından yazılan “TYT 40 Seans Geometri” kitabı geometri konusunda bazı eksikleri olan veya geometriye sıfırdan başlamak isteyenlere geometriyi adım adım öğreten güzel bir kitap olmuş. Kitabın içeriğine baktığımızda ise konu özetleriçözümlü örneklerünite sonu soruları gibi çeşitli bölümler mevcut. Seviye olarak yorum yapmak gerekirse de kolay ve kolay-orta düzeyinde olduğu söylenebilir. Aynı zamanda içeriğindeki soruların video çözümleri de bulunuyor. Toplamda ise 364 sayfadan oluşuyor. Kitabı almak isterseniz ISBN kodu 9786057832771.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Tonguç Akademi Yayınları – 7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası

Tonguç Akademi Yayınları - 7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası

İnternetin tanınan markalarından olan “Tonguç Akademi” tarafından hazırlanan yeni nesil “7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası” kitabı geometri konularını en kolay nasıl çözebileceğinize odaklanan ve bu yönde taktikler sunan nitelikte olmuş. Adım adım konuları bitirmemize imkan verecek şekilde tasarlanan kitap aynı zamanda “Gri Koç” destekli. Kitabın yapısına baktığımızda ise 4 alt konuya bölünmüş şekilde bütün geometri konularını tarayabiliyor ve sonrasında 4 soruluk denemelerle kendinizi test etme imkanı bulabiliyorsunuz. Çözemediğin sorularda ise her testin başında yer alan karekodu okutarak, soruların detaylı çözümlerini hocalardan izleyebilirsiniz. Zorluk seviyesi olarakta kolay ve kolay-orta seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz. Toplam da 207 sayfadan oluşan kitabı almak isteyenler için ISBN kodu 9786057825735.

Okyanus Yayıncılık – Iceberg TYT Geometri Konu Anlatımı

Okyanus Yayıncılık - Iceberg TYT Geometri Konu Anlatımı

Editör Yayınevi – Konsensüs TYT AYT Geometri Soru Bankası

Editör Yayınevi - Konsensüs TYT AYT Geometri Soru Bankası

Zor Seviye Kitap Önerileri

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - TYT AYT Geometri Soru Bankası

 

 

Ayrıca Bunlara da bakabilirsiniz.

sinavkocunuzz
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.