2020-2021 YKS (TYT) PARAGRAF KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ - Sınav Koçumuz

Site rengi

Tasarım

2020-2021 YKS (TYT) PARAGRAF KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

18.03.2020
2.202
A+
A-
2020-2021 YKS (TYT) PARAGRAF KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

2020-2021 YKS (TYT) PARAGRAF KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

Merhaba YKS (TYT-AYT) Adayları, bugün sizler için “2020-2021 YKS (TYT) PARAGRAF KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ” konusunda paylaşım yaptık umarım beğenirsiniz.

Sizler hangi Kaynakları kullandığınızı yoruma yazarsanız kitap alacak olan arkadaşlara da bilgi vermiş olursunuz.

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Tonguç Akademi Yayınları – Paragrafik

İnternetin ve özellikle Youtube’un sayılı eğitim platformlarından olan “Tonguç Akademi” tarafından piyasaya sunulan “Paragrafik” toplamda 272 sayfa sayısına sahip ve 600 sorudan oluşuyor. Kitabı ilk incelediğimizde Türkiye’de bir ilk olarak kendini nitelendiriyor ve odaklanma gücünüzü arttıran deneme kitabı olduğunu belirtiyor. Sorular ise ÖSYM’nin son yıllardaki sorularına yakın ve yeni nesil sorulardan oluşuyor. Kitap yapı olarak ise 4’lü 8’li 16’lı 32’li denemelerden oluşuyor. Buna göre kitaba ilk olarak 4 soruluk 1 deneme ile başlanılıyor. 10 gün bu şekilde devam ediliyor. Eğer 4’lü denemelerde başarılı olunursa 8’li denemelere geçiliyor. Daha sonra bu işlem 16’lı ve 32’li denemelerde de uygulanıyor. Böylelikle odaklanma gücünüz artacağı belirtiliyor. Son olarak kitap sadece YKS’ye hazırlananlar için değil ÖSYM’nin yaptığı neredeyse tüm sınavlar için kullanılabileceği de belirtiliyor. ISBN kodu ise 9786057568298.

Fides Yayınları – %100 ÖSYM Soru Tipleriyle Paragraf

Son zamanlarda popüler olan ve “Fides Yayınları” tarafından çıkarılan “%100 ÖSYM Soru Tipleriyle Paragraf” kitabı YKS adaylarına adeta ÖSYM gibi soru sormayı amaçlıyor. Halil Zenciroğlu ve paragrafı sevdiren hoca olarak bilinen Hamza Kaya‘nın yazdığı kitap toplam da 296 sayfadan oluşuyor. Kitabın tamamının çözümlü olması da ayrı bir avantaj olmuş gözüküyor. Kitabın yapısına baktığımız da ise seviye seviye bölünmüş. Kitabın sonlarına doğru soru sayısı artan denemeler sizi bekliyor. Eğer kolay ve orta seviye kitap arıyorsanız bu kitabı kullanabilirsiniz. Kitabı almak isteyen adaylar için ISBN kodu 9786056875243.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Arı Yayıncılık – Taktiklerle Paragraf

Arı Yayıncılık” tarafından çıkarılan “Taktiklerle Paragraf” kitabın yazarlığını ise paragrafı sevdiren hoca Hamza Kaya yapmış. Kitap kendini öğrencisiyle konuşan kitap olarak kendini tanımlıyor. Zaten kitabı incelediğimizde de bunu rahatlıkla tecrübe edebiliyoruz. Yapı olarak öncelikle bir konunun tüm detayları anlatılıyor. Daha sonra kendi verdiği örnekler üzerinden anlatılanları pekiştirmeyi amaçlıyor. Ardından ise ÖSYM’nin yıllar içerisinde sorduğu sorulardan örnekler veriyor. En son olarak ise anlatılanı pekiştirmeniz için size uygulama yaptırıyor. Eğer paragraf sorularında soru kaçırmak istemiyor ve tüm inceliklere hakim olmak istiyorsanız bu kitabı kullanabilirsiniz. Son olarak kitabın tamamının çözümlü olduğunu da belirtelim. ISBN kodu ise 9786052330548.

Hız ve Renk Yayınları – Hız Renk YKS Paragraf Soruları

Hız ve Renk Yayınları” tarafından piyasaya sunulan ve Göksu Çetin tarafından yazılan “Paragraf Hız Soruları” basamaklı zaman yönetimi üzerine tasarlanan kitap adaylara zaman yönetimi konusunda geliştirmeyi amaçlıyor. Toplamda 272 sayfadan oluşan kitap yapı olarak kavramaokumaanlamatanımlama ve düşünme üzerine kurgulanmış. İçerdiği çözümlü sorular ile de adaylara çeşitli örnekler sunuyor. Eğer paragraf konularında eksiğiniz yok fakat hızlanmaya ihtiyacınız varsa bu kitap size pratiklik sağlayabilir. Kitabı satın almak isteyenler için ISBN kodu ise 9786058139305.

Arı Yayıncılık – Paragrafın Ritmi

Arı Yayıncılık” tarafından piyasaya sunulan ve paragrafı sevdiren hoca Hamza Kaya tarafından yazılan “Paragrafın Ritmi” kitabı toplamda 372 sayfadan oluşan kitap adaylara ÖSYM soru tipleriyle yeni nesil sorular sormayı amaçlıyor. Kitap klasik soru kitabı olmanın dışına çıkıp adeta bir öğretmen olarak görev yapıyor. Kitabı incelediğimizde içerisinde neredeyse her soru tipi için detaylı olarak anlatımlar yapılmış. Eğer bu anlatımları dikkatli inceleyerek çalışırsanız sınavlarda paragraf sorularında hata yapma ihtimalinizin çok düşük olduğunu belirtebiliriz. ISBN kodu da 9786052330517.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları – TYT Paragraf Soru Bankası

Uzun yıllar sınavlara hazırlıkta en iyi yayın olmayı başaran “Karekök Yayınları” tarafından çıkarılan ve Ebru Çaloğlu tarafından yazılan “TYT Paragraf Soru Bankası” kitabı TYT’ye girecek adaylara bir çok kaliteli sorular çözme imkanı veriyor. İçerdiği konular ise Sözcükte ve Söz Öbeğinde Anlam, Cümlede Anlam İlişkileri/Kavramlar, Cümle Yorumu, Anlatım Yolları, Paragraf Yapısı ve Paragraf Yorumu. Kitap içerdiği çok farklı ve kendini tekrarlamayan soru tipleriyle asla basit bir paragraf kitabı olarak gözükmemeli. Kitabı alacaklar için ISBN kodu 9786059433686.

Palme Yayınları – TYT AYT Anlam ve Paragraf Soru Kitabı

Palme Yayınları” tarafından piyasaya sunulan ve Kıymet DolanerTaylan TatlıSerenat Onan ve Sibel Erçetin tarafından yazılan “TYT AYT Anlam ve Paragraf Soru Kitabı” toplam da 279 sayfadan oluşuyor. Kitap kendi içerisinde Sözcükte ve Söz Öbeğinde Anlam, Cümlede Anlam, Anlatım Biçimleri, Paragraf İleri Düzey Yeni Nesil Sorular ve Denemeler olarak gruplandırılmış. Eğer paragraf konusunda görebileceğiniz bütün soruları görmek ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu alanda uzman Palme Yayınları’nın yeni öğretim programına göre hazırladığı bu kitabı kullanabilirsiniz. Kitabın ISBN kodu ise 9786052822210.

Limit Yayınları – Kronometre Paragraf Soru Bankası

Limit Yayınları” tarafından çıkarılan “Kronometre Paragraf Soru Bankası” kitabı içeriğinin dolu dolu ve kaliteli olmasıyla paragraf adına tek başına yeterli bir kaynak olmuş denilebilir. 319 sayfadan oluşan ve yapısı itibariyle yeni nesil soruları içeriğinde barındıran paragraf soru bankasındaki soruların video çözümlü olduğunu da belirtmekte fayda var. Bu sayede takıldığınız herhangi bir soruda ikinci bir kişi olmadan video çözümler üzerinden problemlerinizi giderebilirsiniz. Seviye olarak orta-zor ve zor olarak nitelendirebileceğimiz soru tiplerine dikkatle çalışarak sınavda soru kaçırma riskini sıfırlayabilirsiniz. Ek olarak kitap ısınma testlerigiriş testlerigelişme testleri ve sonuç testleri olarak bölümlendirilmiş. Kitabı almak isteyen adaylar için ise ISBN kodu 9786052034286.

Limit Yayınları – TYT Kronometre Paragraf Denemeleri

TYT’de paragraf sorularında çok sık hata yapanlar veya sadece TYT paragraf üzerine yoğunlaşmak isteyenler için “Limit Yayınları” tarafından adaylara sunulan “TYT Kronometre Paragraf Denemeleri” seti tam ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte bir kitap. Gerçek sınav gibi yeni nesil soru tiplerinden oluşan 27×27’lik deneme setini düzenli olarak çözerek hatalarınızı en iyi şekilde tarayabileceksiniz. 224 sayfadan oluşan set içeriğinde cümle birleştirme sorularımetinler arası ilişki soruları ve diyalog tamamlama soruları gibi çok çeşitli soru tipleri barındırıyor. Seviye olarakta orta-zor ve zor olduğunu söyleyebiliriz. Kitabı almak isteyenler için ISBN kodu ise 9786052034910.

 

Ayrıca Bunlara da bakabilirsiniz.

sinavkocunuzz
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.