2020-2021 YKS (TYT) TARİH KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ - Sınav Koçumuz

Site rengi

Tasarım

2020-2021 YKS (TYT) TARİH KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

18.03.2020
1.065
A+
A-
2020-2021 YKS (TYT) TARİH KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

2020-2021 YKS (TYT) TARİH KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

Tonguç Akademi Kronolojik

Tonguç Akademi Yayınları’nın çıkarmış olduğu TYT Kronolojik kitabında çıkmış sorular baz alınarak hazırlanan bir kitaptır. En çok çıkan soru tiplerine ve ilk defa karşılaşacağınız soru tiplerini görebileceğiniz bu kitap başlangıç seviye için uygun bir kitaptır.

 

Hız ve Renk Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları’nın hazırladığı bu kitapta kolay ve orta seviye sorular bulunmaktadır. Bazı sorular da öğrenciyi gerçekten zorlayacak sorular olabilir. Ancak zorlayıcı sorular ile sınavda soru kaçırma şansınızı azaltabilirsiniz.

 

Limit Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Sözel derslerde başarısını gösteren Limit Yayınları, bu kez de TYT Tarih Soru Bankası kitabıyla karşımıza çıkıyor. Başarılı tasarımı ve kaliteli sorularıyla sınav için oldukça uygun bir kitaptır. Soru kaçırmak istemeyenlerin çözmesi gereken bir kitaptır. Tüm sorular video çözümlüdür.

Funda Oğuz tarafından yazılan ve Hız ve Renk Yayınları tarafından çıkarılan kitap toplam 192 sayfadan oluşuyor. ÖSYM tarzı yeni soruların yer aldığı kitapta kavram haritaları ve basamaklı zaman yönetimi gibi çeşitli yöntemler uygulanmış. İçeriği ise kırmızı, turuncu ve mavi testler olarak kurgulanarak her test için farklı bir amaca odaklanılmış. ISBN numarası ise 9786058139336.

 

Delta Kültür Yayınları – TYT Tarih Özet

İbrahim Kaygısız tarafından yazılan ve Delta Kültür Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Tarih Özet” kitabı adaylara kolay ve hızlı bir şekilde çalışma imkanı sunuyor. İçerisinde konu özetleri, çözümlü örnek sorular, tarama testleri, stratejiler ve ipuçları yer alıyor olup toplam 128 sayfadan oluşuyor. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ve ÖSYM soru tarzları dikkate alınarak hazırlanan kitap yalın bir dille özetler bulunuyor. Gün içerisinde boş alanlarını hızlı ve dolu bir şekilde değerlendirmek isteyenler için güzel bir çalışma olmuş. Kitabı alacaklar için ise ISBN numarası 9786059716864.

 

Palme Yayınevi – TYT Tarih Soru Kitabı

Halil Özsu, Nihat Baştürk tarafından yazılan ve “Palme Yayınları” tarafından çıkarılan kitap toplam 350 sayfadan oluşuyor. Palme Yayınlarının diğer kitapları gibi oldukça özverili hazırlanmış gözüküyor. Seviye olarak orta ve üst seviyedeki adaylara önerebileceğimiz kitapta her tarzda soruyu görmek mümkün. Kitabı almak isteyen adaylar için ise ISBN numarası ise 9786052822128.

 

Çözüm Yayınları – 3D TYT Tarih Soru Bankası

İbrahim Sertkaya ve Murat Usta tarafından hazırlanan ve “Çözüm Yayınları” tarafından piyasaya sunulan kitap toplam 296 sayfadan oluşuyor. Yeni müfredata %100 uygun olduğu, ÖSYM son yıllarda sorduğu soru tarzlarına göre hazırlandığı belirtilmiş. Kitabın kolay, orta ve zor olmak üzere 3 farklı zorluk düzeyine göre hazırlanması adayların tarih adına çıkabilecek bütün konulardaki soru tiplerini görmesini sağlıyor. Çözüm Yayınları aynı zamanda Hocalara Geldik ile işbirliği yaparak soru çözümlerini Hocalara Geldik’in uzman kadrosuyla beraber gerçekleştirmiş. Kitabı alacaklar için ISBN numarası 9786051943107.

 

Hız ve Renk Yayınları – 40×5 TYT Tarih Denemeleri

Funda Oğuz tarafından yazılan ve “Hız ve Renk Yayınları” tarafından çıkarılan deneme seti alan denemesi arayanlar için alınabilecek bir kitap. Kitabı incelediğimizde içeriğin ÖSYM tarzında olduğu ve kazanım analiz tablolu olduğu belirtilmiş. Son ve en önemlisi video çözümlü olmasıyla da adaylara büyük kolaylık sunmuş. Deneme kitabını alacaklar için ise ISBN numarası 9786057530202.

 

Zor Seviye Kitap Önerileri

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT Tarih Soru Bankası

Son zamanlarda adından oldukça sık söze ettiren yayınevi olan “Bilgi Sarmal Yayınları” tarafından çıkarılan “TYT Tarih Soru Bankası” toplamda 272 sayfadan oluşuyor. Kitabın yazarları ise Ali Demirhan ve Mutlu Yaman. Eğer TYT tarih adına tüm konuları bitirdiyseniz ve tarih dersinden soru kaçırmak istemiyorsanız bu kitabı kullanabilirsiniz. Bu sayede içeriğindeki orta-zor ile zor seviyedeki sorular ile tarih adına görebileceğiniz çok çeşitli soruları görebilirsiniz. Video çözümlü, yeni öğretim programına uygun olması ise kitabın ekstra güzel özellikleri arasında sıralanabilir. Kitapta piyasadaki diğer kitaplardan farklı olarakta bilgi kupürleri, kazanım sıralı ve akıllı kağıtlar gibi yenilikler de mevcut. Kitabı satın almak isteyenler için ise ISBN numarası 9786058185760.

 

Karekök Yayınları – TYT Tarih Soru Bankası

YKS adına piyasadaki en iyi yayıncılardan olan “Karekök Yayınları” tarafından çıkarılan “TYT Tarih Soru Bankası” içerdiği kaliteli sorular adından söz ettiriyor. Toplam da 336 sayfadan oluşan kitap orta-zor ile zor seviyedeki adaylara hitap ediyor. İçerdiği karekod sistemi ile aynı zamanda App Store ve Google Play Store üzerinden de video çözümlere ulaşmak mümkün. Kitabı almak isteyenler için ise ISBN numarası 9786057554017.

 

Karekök Yayınları – TYT Tarih Denemeleri

Karekök Yayınları” tarafından çıkarılan “TYT Tarih Denemeleri” tarih dersi adına deneme ihtiyacınızı giderebilecek en iyi ürünlerden birisi olmuş denilebilir. İçerdiği 50 çözümlü deneme ile de dolu dolu gözüküyor. Deneme kitabını satın alacaklar için ISBN numarası 9786057554260.

 

Ayrıca Bunlara da bakabilirsiniz.

sinavkocunuzz
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.