2020-2021 YKS (TYT) TÜRKÇE KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ - Sınav Koçumuz

Site rengi

Tasarım

2020-2021 YKS (TYT) TÜRKÇE KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

18.03.2020
1.805
A+
A-
2020-2021 YKS (TYT) TÜRKÇE KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

2020-2021 YKS (TYT) TÜRKÇE KİTAP-KAYNAK ÖNERİSİ

TYT Türkçe Limit Yayınları Soru Bankası

Sözel derslerde başarısı kanıtlamış yayınlardan Limit Yayınları’nın TYT Türkçe Soru Bankası kitabı üniversite adayları için tavsiyemizdir. Türkçe dersinin en ince detaylarına kadar inerek sınava hazırlanan öğrencilere Türkçe’yi öğretmeyi amaçlar. Bu kitabı alarak Türkçe netlerinizi büyük oranda arttırabilirsiniz. Çözemediğiniz soruları video çözüm uygulamasından izleyerek öğrenebilirsiniz.

 

TYT Türkçe Karekök Yayınları Soru Bankası

Karekök Yayınları’nı az çok biliyorsunuzdur. Zorlayıcı sorularıyla rakiplerinize fark atmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz soru bankalarından bir tanesidir. Ancak bunun yanında bir paragraf kitabı eklemenizi tavsiye ediyoruz. Video çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruları öğretmenlerden dinleyebilirsiniz.

 

Üç Dört Beş TYT Türkçe Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları, ÖSYM tarzında sorularıyla çok tercih edilen bir yayınevi haline gelmiştir. Matematik soru bankasındaki başarısını Türkçe soru bankasında da göstermiş. Rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız bu kaynağı da tercih edebilirsiniz. Üç Dört Beş Video Çözüm uygulamasını indirerek çözemediğiniz soruların çözümlerini izleyebilirsiniz.

 

Yayın Denizi Yayınları – TYT TEK Serisi Türkçe Soru Bankası

Yayın Denizi Yayınları” tarafından piyasaya sunulan ve Yaşar Tatlıtürk ve Hatice Cabir tarafından yazılan “TYT TEK Serisi Video Çözümlü Türkçe Soru Bankası” toplam da 304 sayfa sayısına sahip. Mantıksal, düşünme becerisini geliştiren ve sözel ağırlıklı sorulara yer verdiğini belirten yayıncı soruların tamamının video çözümlü olmasıyla dikkat çekiyor. Yapısı ise çek-kopar testler bulunmakta. Kitabın sonunda ise deneme sınavları mevcut. İçeriğindeki testler ise müfredat sistemi ve kazanımlar dikkate alınarak hazırlanmış. Kendini geliştirmek ve zor seviye kitaplara geçmeden önce bir tık daha kolay seviye kitaplarla kendini geliştirmek isteyenler için önemli bir kaynak. Kitabı alacaklar için ISBN kodu ise 9786051971148.

Seviye: Kolay

Palme Yayıncılık – Anlam ve Paragraf Soru Kitabı

Palme Yayınları” tarafından hazırlanan ve Taylan Tatlı ile Kıymet Dolaner‘in yazdığı “Anlam ve Paragraf Soru Kitabı” toplam da 279 sayfa ile adaylara dolu dolu bir içerik sunuyor. TYT sınavının yanında AYT, KPSS, ALES ve DGS gibi sınavlara hazırlıkta da sıklıkla tercih edilen soru bankası içerisinde çok çeşitli sorular barındırıyor. Kitap çözenin memnun kalacağı ve pek çok yeni soru tipi ile karşımıza çıkıyor. Kitabı satın alacaklar için ISBN kodu 9786052822210.

Seviye: Orta

Arı Yayıncılık – X-RAY TYT Türkçe Denemeleri

Arı Yayıncılık” tarafından hazırlanan ve Hamza Kaya tarafından yazılan denemeler son zamanlardaki çıkan en iyi Türkçe deneme setlerinden birisi olmuş denilebilir. İçerisinde yer alan soruların video çözümlü olmasıyla da dikkat çekiyor. Böylelikle çözemediğiniz veya aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. Özellikle deneme setinin içerisinde yeni nesil sorulara yer vermeye çalıştıklarını ve klasik soruları sormadıklarının altı çizilmiş. Toplamda ise 192 sayfadan oluşuyor. Kitabı almak isteyenler için ISBN kodu 9786052330708.

Seviye: Orta

Endemik Yayınları – TYT Türkçe Soru Bankası

Endemik Yayınları” tarafından çıkarılan ve 376 sayfadan oluşan “TYT Türkçe Soru Bankası” içerdiği kaliteli sorular ile farklı tarzda sorular görüp, Türkçe’den hata yapmak istemeyenler için birebir olmuş. Piyasadaki diğer kitaplara göre biraz daha zor olan TYT türkçe kitabına düzenli çalışmayla derece yapabilir duruma gelebilirsiniz. Kitabı almak isteyenler için ISBN kodu 9786052091814.

 

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT Türkçe Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları” tarafından piyasaya sunulan ve Mehmet Durmaz ile Serbay Yiğit‘in yazdığı “TYT Türkçe Soru Bankası” dolu dolu 549 sayfaya sahip. Hedefi yüksek olan öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen kitap TYT Türkçe adına piyasada bulunan diğer kitaplardan bir tık daha zor olduğu söylenebilir. Kitabı satın alacaklar için ise ISBN kodu 9786057532374.

Seviye: Zor

Arı Yayıncılık – Reset Serisi Arı TYT Dil Bilgisi Denemeleri

Arı Yayıncılık” tarafından çıkarılan “TYT Reset Serisi Arı Dil Bilgisi Denemeleri” yayıncı kuruluşun diğer ürünleri gibi güzel bir çalışma olmuş. TYT Türkçe’de dil bilgisi hatası yapmamak ve bol bol dil bilgisi sorusu görerek kendinizi sınamak istiyorsanız yararlı bir kaynak olabilir. Kitabı satın alacaklar için ISBN kodu 9786052330678.

Seviye: Zor

Data Yayınları – TYT Duble Zor Türkçe Soruları

Data Yayınları” tarafından çıkarılan “TYT Türkçe Duble Zor Soruları256 sayfaya sahip. Dereceye oynayan öğrenciler için artık en son seviye bir kitap haline gelmiş. Kitabın kapağında da belirtildiği gibi ÖSYM’den bir tık zor olduğunu iddia ediyor. Kitabı alacaklar için ISBN kodu 9786057701282.

Seviye: Zor

 

 

Ayrıca Bunlara da bakabilirsiniz.

sinavkocunuzz
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.